#Trendy #Pielęgnacja

Witaminy C i E, czyli składniki aktywne dla wszystkich typów skóry

maseczki z witaminą c i e do pielęgnacji twarzy

Witaminy C i E to coś więcej niż tylko zwykłe składniki. Stały się one ulubionymi składnikami kosmetyków do pielęgnacji skóry. Od rozświetlenia po ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych - poznaj wszystkie korzyści, jakie witaminy C i E przynoszą skórze.

Czy witaminy C i E są dobre dla skóry? Wszystko o witaminie C 

Od serum do maseczek i kremów nawilżających, witamina C dla skóry jest jednym z najlepszych składników aktywnych w kosmetykach. Jej popularność wynika z licznych korzyści dla skóry. Po pierwsze, witamina C jest wykorzystywana do ochrony skóry przed starzeniem się dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym, które zmniejszają widoczność drobnych linii, zmarszczek, cieni pod oczami, a także przebarwień.

Jako prawdziwy składnik dodający blasku, witamina C dla skóry jest również znana z tego, że nadaje cerze naturalny blask bez naruszania bariery skórnej. Krótko mówiąc, korzyści, jakie witamina C przynosi skórze to przede wszystkim dodawanie jej blasku.
 

Korzyści płynące ze stosowania witaminy C dla różnych typów skóry

Witamina C zapewnia skórze wszechstronne korzyści, które sprawdzają się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym, witamina C jest również znana z pozytywnego wpływu na wypryski i skórę mieszaną cierpiącą z powodu odwodnienia. Ale to nie jedyne zalety witaminy C. Jest ona również składnikiem wykorzystywanym do walki z pojawianiem się drobnych zmarszczek. Jej dodatkową zaletą jest to, że można ją łatwo włączyć do naszej rutyny pielęgnacyjnej.
 

Jak stosować witaminę C w rutynowej pielęgnacji skóry

W niektóre poranki skóra może potrzebować pomocy, aby się obudzić, wyglądać na mniej zmęczoną i gładszą. Twoja tajna broń w pielęgnacji skóry? Maseczka do twarzy Sephora Collection Papaja i Witamina C, która w zaledwie pięć minut dostarcza skórze rewitalizującą dawkę witaminy C.

Kolejna rzecz: Twój ratunek w porannej pielęgnacji skóry, Ultra Glow Serum  z Sephora Collection, zawierające witaminy C i E. Jego lekka konsystencja wtapia się w skórę, zwiększając jej blask i przygotowując cerę na nadchodzący dzień.

Na koniec (ponieważ nigdy nie powinnaś wychodzić z domu bez zastosowania dobrego kremu nawilżającego), zakończ swoją rutynę stosując Sephora Collection All Day Hydrator, który dostarcza skórze wszystkich składników, których potrzebuje, aby wyglądać naturalnie i promiennie przez cały dzień. Działa on jak tarcza ochronna przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nawet jeśli pracujesz w domu, zapewnij sobie blask podczas spotkań na ekranie!

SEPHORA COLLECTION

Vitamin Mask - Witaminowa maseczka w płachcie

29,00 zł

VITAMIN MASKS-20 PAPAYE

dostępne 04 pojemności

POZNAJ PRODUKT

SEPHORA COLLECTION

Rozświetlające super serum do twarzy

99,00 zł

Super sérum éclat + tenseur visage - 30 ml

dostępne 02 pojemności

POZNAJ PRODUKT

SEPHORA COLLECTION

Super Hydratant Jour - Nawilżająco rozjaśniający krem na dzień

33,90 zł

Crème hydratante visage - 50 ml

dostępne 02 pojemności

POZNAJ PRODUKT

Czy witaminy C i E są dobre dla skóry? Wszystko o witaminie E

Chociaż korzyści płynące z działania witaminy E na skórę są nieco mniej znane niż korzyści płynące z działania witaminy C, jej właściwości antyoksydacyjne są chwalone przez ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry. Produkty do pielęgnacji skóry zawierające witaminę E pomagają chronić ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zalecana jest w szczególności do skóry suchej i wrażliwej. Pomaga naprawić i ukoić uszkodzony naskórek.
 

Korzyści płynące ze stosowania witaminy E dla różnych typów skóry

Podobnie jak w przypadku witaminy C, korzyści witaminy E dla skóry są wielorakie. Dzięki swojej delikatnej naturze, witamina E jest dobrze tolerowana przez wszystkie typy skóry, co wyjaśnia dlaczego jest ona częstym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej.

Witamina E dla skóry jest bardzo łatwa do wprowadzenia do rutyny pielęgnacyjnej dla mężczyzn i kobiet o każdym typie skóry - w zasadzie dla każdego, kto chce ją chronić i wzmacniać.
 

Jak stosować witaminę E w rutynowej pielęgnacji skóry?

Dobra wiadomość dla skóry: witaminy C i E mogą być również stosowane razem, tak jak w przypadku serum Sephora Collection Ultra Glow Serum. Ta mieszanka witamin C i E pomaga przywrócić skórze blask, jednocześnie zmniejszając widoczność drobnych zmarszczek. Stosuj ją jako część codziennej rutyny pielęgnacyjnej każdego ranka, a następnie nałóż krem nawilżający.

Bonusowe wzmocnienie! Dwa razy w tygodniu, na oczyszczoną i pozbawioną makijażu skórę, nałóż Aloe Vera Vitamin A Mask z Sephora Collection. Bogata w aloes i witaminę E pomaga ukoić i nawilżyć naskórek.