#Trendy #Włosy

Wskazówki jak nawilżyć suche włosy

wskazówki-jak-nawilżyć-włosy
Jeśli nawilżanie skóry stało się codziennym odruchem, tak samo powinno być z nawilżaniem włosów. Mycie szamponem nie wystarczy, jeśli chcesz mieć piękne i lśniące włosy. Pozbądź się suchych końcówek, dzięki odpowiedniemu nawilżeniu. Sprawdź już teraz, jak to zrobić!

Po czym poznać, że włosy potrzebują nawilżenia?

Sucha skóra daje uczucie dyskomfortu, a oznaki odwodnienia są łatwe do rozpoznania. W przypadku włosów jest podobnie. Dowód na to, że najwyższy czas nawilżyć włosy, nie jest odczuwalny fizycznie, ale można go zobaczyć i wyczuć. Jak wyglądają włosy pozbawione nawilżenia? Podobnie jak sucha skóra, odwodnione włosy są matowe, pozbawione blasku, ale przede wszystkim są szorstkie. To słynny „efekt siana”. Krótko mówiąc, wszystko, co utrudnia rozczesywanie włosów, jest znakiem, że należy je odpowiednio nawilżyć.


Jak myć włosy, aby uniknąć ich przesuszenia?

Najlepszym sposobem na nawilżenie włosów jest nie mycie ich zbyt często. Najlepiej od 2 do 3 razy w tygodniu. Nawet jeśli szampon jest okazją do oczyszczenia włosów z zanieczyszczeń, twarda woda może również zmatowić i wysuszyć strukturę włosa. Nie zapominaj jednak o tych trzech krokach, podczas mycia włosów:

  • Myj tylko skórę głowy – to skóra głowy wydziela sebum, a nie włosy, więc to na jej umyciu należy się skupić. Pamiętaj, żeby nie trzeć włosów, aby ich nie uszkodzić – podczas mycia włosy mają rozchylone łuski, więc są bardziej podatne na uszkodzenia.
     
  • Rozwadniaj szampon – mamy tendencję do używania zbyt dużej ilości produktu, co nie jest ani ekonomiczne ani ekologiczne. Rozwodniony szampon starcza na dłużej, ale przede wszystkim, dzięki temu jest delikatniejszy dla włosów.
     
  • Spieniaj szampon – jest to ściśle powiązane z rozwadnianiem szamponu. Spieniony szampon możemy łatwiej zmyć, dzięki czemu nie zostawiamy resztek produktu na włosach.

Nie jesteś przekonana do mycia włosów 2-3 raz w tygodniu? Bez obaw, w sytuacjach kryzysowych możesz użyć suchego szamponu Sephora Collection. W kilka sekund eliminuje nadmiar sebum i nieprzyjemne zapachy, jednocześnie odświeżając włosy i odbijając je od nasady.


Nie zapominaj o masce do nawilżenia włosów

Twoja pielęgnacja włosów nigdy nie powinna się kończyć tylko na umyciu włosów szamponem. Podstawę stanowią nawilżające maski do włosów, które regenerują włosy i dbają o ich elastyczność. Maski do włosów mają większe stężenie składników odżywczych, niż odżywki do włosów, przez co intensywniej na nie oddziałują. Pamiętaj, aby nie używać masek do włosów u nasady – może to nadmiernie obciążyć włosy i sprawić, że będą wyglądały na tłuste. Optymalnie jest nakładać maski na włosy od połowy ucha w dół.


Jak często stosować maski do włosów?

Maskę do włosów powinno się używać 1-2 razy w tygodniu. Jak długo trzymać maskę do włosów? Wszystko zależy od czasu podanego na opakowaniu. Należy się do niego stosować, ponieważ za długo trzymana maska może nadmiernie rozpulchnić włosy. Z kolei zbyt krótko trzymana maska do włosów może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Nawilżająca, proteinowa maska do włosów Sephora Collection o lekkiej konsystencji została skomponowana z protein pochodzenia roślinnego (którego struktura jest podobna do keratyny) i prowitaminy B5. Stanowi to idealny duet dla wzmocnienia włosów. Proteiny są idealne do suchych włosów, rozdwajających i łamiących się, a także do takich, w których wykruszają się końcówki.

Nocne maski do włosów

Niektóre włosy potrzebują bardzo mocnego nawilżenia - jeśli chodzi o nawilżanie włosów w trybie SOS, jest jedno hasło: im dłużej, tym lepiej! Najlepsza opcja to wybór produktu, który pozostawisz na noc, np. nocną maskę do włosów Sephora Collection. To kremowa maska, którą nakłada się na suche włosy, kładąc nacisk na końcówki i pozostawia się na całą noc pod przykryciem w postaci dołączonego do maski czepka. Pozwala to uniknąć zabrudzenia pościeli, ale także pozwala zatrzymać ciepło, aby produkt działał. Po przebudzeniu wystarczy spłukać włosy letnią wodą, aby uzyskać niezrównaną miękkość włosów.

nocne maski do włosów Sephora Collection

SEPHORA COLLECTION

Maska Do Włosów Na Noc

Odżywcza, wzmacniająca, rozświetlająca, odbudowująca... nasze maski spełnią potrzeby każdego rodzaju włosów!

ODKRYJ

Olejki i oleje do włosów

Dla jeszcze lepszych efektów nawilżających warto olejować włosy. Jest to podstawa pielęgnacji wszystkich włosomaniaczek.  Marka Gisou by Negin Mirsalehi została zrodzona z rodzinnej tradycji – pasji do pszczół i pielęgnacji włosów. Po wielu latach eksperymentów udało się stworzyć idealną formułę do pielęgnacji włosów, w skład której wchodzą dobroczynne właściwości miodu. Wielofunkcyjny olejek do włosów z miodem Mirsalehi zapewnia duży poziom nawilżenia i odżywienia, ale także nieskazitelny blask i elastyczność. Może być stosowany przed stylizacją, do wykończenia fryzury, ale także jako dodatek do maseczki do włosów oraz z w formie całonocnej kuracji.

>> Poznaj resztę kosmetyków od Gisou z dodatkiem dobroczynnego miodu

Gisou produkty do włosów